Visual Thinker, psycholog, psychoterapeuta, trener, żeglarz. Ukończył dwustopniowy kurs psychodramy w Polskim Instytucie Psychodramy. Doświadczenie zdobywał zarówno prowadząc własną firmę jak i współpracując z wieloma instytucjami szkoleniowymi. Entuzjasta myślenia wizualnego, technik parateatralnych, kreatywnych, prowokacji i improwizacji. Wykorzystuje je z powodzeniem od 20 lat szkoląc rożne grupy, od bezrobotnych poczynając, poprzez nauczycieli, organizacje pozarządowe i instytucje samorządowe, kończąc na grupach biznesowych. Trener w projektach Akademia Trenerów Biznesu i Lider na fali. Przez 8 lat związany z Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Warszawie.

 

Specjalizuje się w szkoleniach kompetencji miękkich – myślenie wizualne, komunikacja, asertywność, rozwijanie twórczego myślenia, motywacja, zarządzanie konfliktem, budowanie zespołów. W pracy wykorzystuje zarówno psychoterapeutyczne oko, jak i abstrakcyjne poczucie humoru. Łącząc techniki kreatywne, psychodramę, a także elementy podejścia prowokatywnego z wiedzą psychologiczną szuka ciągle nowych sposobów pracy z grupami. Mówi o sobie – łapacz ukrytych znaczeń – w pracy trenerskiej chwalony za uważność, elastyczność i umiejętność budowania przyjaznej, bezpiecznej, sprzyjającej uczeniu się atmosfery. Realizuje również projekty szkoleniowe i rozwojowe w ramach rejsów po Wielkich Jeziorach Mazurskich łącząc żeglarską przygodę z pracą nad rozwojem kompetencji uczestników.

 

Posiada certyfikaty: Asystent Psychodramy – Psychodrama Institute for Europe, uczestnik Międzynarodowych konferencji i seminariów dotyczących wykorzystania psychodramy w pracy rozwojowej i szkoleń biznesowych. Jest jedynym w Polsce certyfikowanym trenerem marki Flipowanie®.