Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, MBA University of Bradford, London Management School.

Jest autentycznym praktykiem z 30-cio letnim doświadczeniem FMCG i gastronomicznym w korporacjach Żywiec i Nestle, w tym od ponad 15 lat mentor w prywatnym biznesie (własne restauracje i dystrybucja dla gastronomii kawy, ekspresów oraz herbaty koncernu Jacobs Douwe Egberts, twórca programów doradczych dla właścicieli i managerów i szefów kuchni w segmencie gastronomii profesjonalnej). Ale przede wszystkim innowator zyskownych rozwiązań do gastronomii i monitorowania efektywności biznesu. Autor książki OTWORZYŁEM LOKAL – Pomocne historie z praktyki gastronomicznej. Społecznik w sektorze MŚP.

Moja droga zawodowa prowadziła od przedstawiciela handlowego przez zasiadanie w zarządach korporacji, aż do właściciela marki sieci restauracji The Legendary Jacks Bar&Restaurant (Warszawa, Gdańsk) oraz The Legendary Żywiec Pub & Restaurant (Grupa Żywiec), właściciela i inicjatora marki ICED COFFEE i BUBBLE TEA oraz PROFITMANAGER.pl Jestem od kilkunastu lat niezależnym przedsiębiorcą, trenerem i doradcą biznesowym z branży gastronomicznej.

Prowadzę projekty biznesowe uruchamiania nowych obiektów i lokali, programy wdrożeniowe dla właścicieli i managerów z zakresu ”jak zarabiać na gastronomii” i jak „kontrolować sieciowy i indywidualny biznes gastronomiczny”, jak stosować systemowe rozwiązania w biznesie gastronomicznym, jak tworzyć i stosować procedury operacyjne, jak optymalizować i prowadzić zyskowny biznes.

Podczas pracy w korporacjach a następnie przy rozwijaniu własnych biznesów gastronomicznych zdobyłem praktyczne doświadczenie związane z zarządzaniem personelem, optymalizacją zakupów, rozwojem i reorganizacją biznesu. Członek zespołów projektowych digitalizacji procesów zarządzania firmą i zespołami handlowymi, projektów badawczych oraz logistycznych skracania łańcucha dostaw i projektów dystrybucji napojów w czasie tworzenia sieci dystrybucyjnych Żywiec Trade, fuzji spółek i zespołów sprzedaży.